previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Trochę historii Dzikiego Zachodu

W dzisiejszym artykule chciałabym Was drodzy czytelnicy zapoznać z legendami dzikiego zachodu – doskonałym kowbojem, który zasłynął przede wszystkim z zabicia Billego Kida ( tak przynajmniej mówią legendy) Patem Garretem  oraz Allanem Pintertonem, założycielem pierwszej agencji detektywistycznej na świecie.

Pat Garret żył na przełomie XIX  i XX wieku. Był nie tylko amerykańskim stróżem prawa i agentem celnym, lecz co może Was interesować-  doskonałym barmanem posiadającym swój własny saloon. Utrzymywał się również z polowania na bizony. Bez rezultatu niestety próbował swoich sił w polityce, lecz niestety nie dostał się do senatu. Ta ciekawa postać po zakończeniu kadencji szeryfa osiadła na farmie by w spokoju doczekać się starości. Nie było mu to jednak pisane, ponieważ został zastrzelony podczas sąsiedzkiego sporu. O co poszło? Niestety tego się już nie dowiemy.

Pat_Garrett2

 

Allan Pinkerton – żył w XIX wieku z zawodu był po prostu bednarzem czyli osobą wytwarzającą drewniane naczynia i zajmującą się obróbką drewna. Zniechęcony niepowodzeniami politycznymi wyjechał do Stanów Zjednoczonych gdzie szybko rozwinęła się jego kariera detektywistyczna. W wieku 30 lat dzięki swojej błyskotliwości i umiejętności łączenia faktów został mianowany na stanowisko głównego detektywa śledczego miasta Chicago. Niedługo potem doprowadził do stworzenia North-Western Police Agency znaną później pod nazwą Agencji Pinkertona. Działalność Agencji przyczyniła się do rozwiązania serii spraw dotyczących napadów na pociągi. To on doprowadził do wykrycia spisku mającego na celu zamordowanie prezydenta Lincolna. Ten detektyw geniusz wypracował wiele technik detektywistycznych stosowanych do dziś. Pinkerton zmarł po infekcji języka, który przygryzł sobie po ześlizgnięciu ze schodów. Tuż przed śmiercią opracowywał ł system, który pozwoliłby na zgromadzenie w jednym miejscu bazy informacji kryminalnych, jego dzieło jest obecnie kontynuowane przez FBI.

Pinkerton_allan_late_harpers

 

Kaman77

Zapraszamy do gry w The-West

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *