previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Uświadomiony

Pewien Indianin bardzo lubił palić nad potokiem, gdzie pracowały cierpliwie bobry. Oglądał je codziennie i podziwiał za wytrwałość.
Bobry go znosiły i pracowały przy swoim domu.
Pomyślał, że dobrze by było, gdyby na jeden dzień został bobrem. To nie było życzenie, a raczej luźna myśl.
Już przysypiał, gdy zbudził go niebieski błysk i rozmowy. Słyszał wyraźnie, że tego drzewa nie gryziemy, a tamte gałęzie trzeba wyciąć na zimę i jeszcze coś złapać do jedzenia.
Dla niego dzisiaj zapewne nie będą polować. Spróbował porozmawiać i udało mu się załapać na posiłek.
Bobry opowiedziały mu też historię stworzenia bobrom domu.
Ziemia jak dobrze wiadomo dla tych zwierząt jest płaska i liczy się teren podmokły więc Ziemia rozdała im ziemię,  wydała drzewa i rozlała wodę.
Gdy wstał świt na równi pracował z bobrami, musiał odpracować posiłek i gościnę.
Zamarzyło mu się być sokołem, a gdy błysk skąpał mu pióra w wodzie zaczął machać skrzydłami. Dołączył do innego sokoła, który pokazał mu jak i gdzie polować i uraczył opowieścią o eliptycznej Ziemi, która by ptaki mogły używać skrzydeł dała powietrze i równiny. Sokoły bardzo cenią sobie możliwość lotu i wolność jaką im dano.
Indianin jednak zatęsknił za byciem na stałym lądzie.
Poprosił o niedźwiedzia, a dostał łasicę. Ta była mała, skoczna i świat wydał mu się wesoły.
Poszukał więc innej łasicy, gdy znalazł ta go poczęstowała i zaczęła zabawiać. Zmęczona zaś opowiedziała, że ceni w Ziemi możliwość radowania się z tego co jest, wszelkiej różnorodności która ją otacza.
Czerwonoskóry zapytał, jaką ona widzi ziemię, a ta na to nic. Nie dano jej pamięci więc i historii nie zapamiętała, dano jej tylko poczucie, że jest tu i teraz i to jej nie umknęło.
Gdy znów odzyskał ludzką postać też przychodził nad staw, lecz nie dumał już, co i po co. Potrafił bawić się z naturą rozumiejąc jej stan rzeczy.
Nie musiał już nad tym myśleć, po prostu wiedział.

Norrtia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *