previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

White Sands

Wybierając się w podróż po terenach Dzikiego Zachodu możemy zobaczyć nie tylko miasta i zabytki, ale też piękne pomniki przyrody. Przykładem takiego miejsca jest White Sands National Monument. Nazwę tę można przetłumaczyć jako Park Narodowy Białych Piasków. Położony jest on w Nowym Meksyku w pobliżu miasta Alamogordo. White Sands to największe na świecie wydmy białego piasku.

Obszar ten zajmuje około 250 mil kwadratowych, czyli około 647 kilometrów kwadratowych. Jest to ogromna powierzchnia, tym bardziej biorąc pod uwagę właściwości białego piasku. Powstaje on ze skał gipsowych, więc jest rozpuszczalny w wodzie. Jednak dzięki osuszaniu jezior, które nie miały ujścia do morza, przyroda ukazała nam White Sands.
Park jest przeznaczony do zwiedzania. Polecane jest odwiedzanie go w okresie zimowym z powodu mniejszej ilości turystów. Dzięki białemu, nienagrzewającemu się do ogromnych temperatur, odcieniowi piasku spacery po tym terenie są bezpieczne przez cały rok.

W pobliżu tego Parku znajduje się pierwszy na świecie poligon rakietowy, który swoją nazwę White Sands Missile Range zawdzięcza pięknemu otoczeniu. Jest to również powód, przez który podczas ćwiczeń wojskowych, wydmy są tymczasowo zamykane dla turystów.

 

Lenka

1 komentarz do “White Sands

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *