previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Wiliam Barclay “Bat” Masterson

Urodził się w Kanadzie 27 listopada 1853 roku, a przy chrzcie nadano u imię Barthoolew, które skrócone do przydomku “Bat” zostało z nim do śmierci nawet pomimo zmiany personaliów. Jego rodzina w czasach dzieciństwa naszego bohatera przenosiła się z jednego rancza na drugie ostatecznie lądując w Kansas. Na progu dorosłego życia postanowil zostać łowcą bizonów. Jako myśliwy wziął udział w bitwie pod Adobe Walls, gdzie on i kiludziesięciu łowców oparło się oddziałowi złożonemu z około pięciuset Indian.

Renoma zdobyta podczas tego starcia zaowocowała. Wstąpił do armii w trakcie kolejnej wojny z Indianami toczonej w latach 80-tych XIX wieku. Zasłynął jako szybki bezwzględny strzelec, który nie był w gorącej wodzie kąpany. Jedna z jego przygód o tym dobitnie świadczy. Na jednym z balów tańczył z pewną kobietą, która co by tu nie mówić, bardzo mu się spodobała. Na uroczystość wpadł inny żołnierz niejaki karpal Melvin King. Uważał partnerkę w tańcu naszego bohatera za swoją dziewczynę i nie tracąc czasu na myślenie wyjął rewolwer i strzelił. Zrobił to tak niefortunnie, że jedna z kul przestrzeliła na wylot kobietę, zabijając ją, a Mastersona raniąc w nogę. Nasz bohater nic nie robił sobie z kolejnych kul, tylko wyjął swoją broń, spokojnie wycelował i pozbawił życia napastnika.

W kolejnych latach Masterson przeniósł się do Dodge City, gdzie jego brat piastował urząd szeryfa. Nasz bohater został jego zastępcą, a następnie awansował na stanowisko brata, gdyż on sam został marshallem. Brat Wiliama zginął z rąk teksańskich kowbojów. Sprawiło to, że swoje rządy szeryfa były prowadzone bardzo twardą ręką. Być może to spowodowało, że nie otrzymał ponownego powołania na urząd.

Dalsze życie naszego bohatera to pasmo wielu pojedynków. Raz musiał przybyć na pomoc bratu, który był w tarapatach. Domyślając się, że przeciwnicy mogli zastawić pułapkę na dworcu wyskoczył wcześniej z pojazdu i schowany doszedł na peron. Rozpoczęła się strzelanina do której włączali się inni obywatele miasta, nie wiedząc do kogo ani w jakiej sprawie strzelają. Jeden z głównych prowodyrów zamieszania został postrzelony, nie wiadomo kto oddał strzał, ale nasz główny bohater przyznał się do tego, został aresztowany i zapłacił karę.

Obaj bracia opuścili Dodge City, gdyż nie chcieli żyć w ciągłym niebezpieczeństwie o własne życie. Niestety dalsze ich perypetie owiane są tajemnicą. Być może uda się komuś rozwiać tą tajemnicę?

Zapraszamy do gry w The West

Fusek

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *