previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Z czego strzelać na forcie ?

Czym strzelać, czyli krótko na temat fortówek. Broni, od których w dużym stopniu zależy nasza skuteczność i przydatność na fortach.

Jeszcze niecały rok temu w ciemno się mówiło i polecało takie bronie jak Złota Strzelba, Bumppo, strzelba Jeremiaha. No, ale te czasy minęły wraz z aktualizacją 2.21, która odbyła się 23 marca 2015r. Wprowadzono wtedy ulepszanie przedmiotów, które zwiększyło pole do popisu przy wyborze strzelby. Jak się okazało po ulepszeniach, bronie sklepowe wypadają o wiele lepiej na tle tych strzelb, których się używało wcześniej. Wiadomo, że bronie eventowe też są dobre, ale w tym momencie pojawiają się dwie kwestie, których nie można pominąć: koszta i dostępność. Oczywiście mając dużo kasy można pozowolić sobie na ulepszenie Bumppo czy JJ, ale tu jest druga z kwestii – dostępność. Część ludzi nawet jak nie używa, to zostawia swoje rzeczy w plecakach bo je po prostu kolekcjonuje czy zbiera, więc ciężko dorwać chociażby 9 strzelb Bassa czy wspomnianego wyżej NB.

Przejdźmy do sedna. Generalnie fortowanie według mnie powinno się zaczynać około 100-120 lvl ze względu na duże dysproporcje na nazwijmy to małych lvlach. Ogólnie najlepszą strzelbą fortową obecnie jest Precyzyjny Jednostrzałowiec (dostępny od 139 poziomu), którego bazowe obrażenia wynoszą 200-400 a po ulepszeniu na 5 aż 300-600! A oto i bronie ze sklepu, z których będziemy korzystać podczas oczekiwania na Jednostrzałowca:

Nazwa broni (wymagany lvl, bazowe obrażenia)

Precyzyjny łuk (13, 100 – 188) -> Precyzyjna kusza (23, 120 – 192-> Prec. arkebuz (33, 112 – 232) -> Prec. muszkiet (43, 126 – 266) -> Prec. flinta (53, 168 – 268) -> Prec. karabin Sharpsa (63, 172 – 292) -> Prec. odtylcówka (73, 200 – 296) -> Prec. winchester (78, 200-312) -> Prec. przerobiony muszkiet (95, 206 – 346)* -> Prec. jednostrzałowiec (139, 200 – 400)

Oczywiście te bronie, które się da możemy sobie ulepszyć w miarę naszych możliwości. Koszt wbicia na 1 lub 2 nie jest duży, a już odczuwamy różnicę podczas bitwy.

*Przerobiony muszkiet został zaznaczony gwiazdką dlatego, że jest to broń, z którą spokojnie możemy posiedzieć do jednostrzałowca, ale tutaj już trzeba ulepszyć na min. ^3, bo przecież chcemy już porządnie strzelać 🙂

Eventowe Zamienniki

Jest kilka broni, których możemy użyć gdy dobijemy 80 poziom. Najbardziej opłacalne to: Zestaw Bumppo(+30 dmg), Zestaw Willa Munnyego (+15 dmg), Zestaw Jeremiaha (+25 absorbcji). Każda z tych broni posiada dmg 250-350, co jest w miarę dobrą opcją na wczesnych etapach, jednak w miarę rozwoju postaci niektórzy będą odczuwać niedosyt, dlatego zalecam ulepszanie. Są jeszcze bronie skalowane z lvl, z tym że z tych broni powinniśmy zacząć korzystać około 130 poziomu. Polecam Zestaw Bassa (spory bonus do umiejętności fortowych), Zestaw Airda (dla osób inwestujących w dowodzenie), Karabin Wyjętego (wiem, że nie jest on “eventowy”, ale tutaj pasuje; duży przelicznik dmg), no i zostały jeszcze te wygrane z loterii, ale tego nie trzeba tłumaczyć. Przy używaniu tych broni powinniśmy już zadbać o ulepszenie, ponieważ mają one dosyć mały dmg ze względu na to, że wzrasta on wraz z lvl.

 

Dodatek 1. Wzmocnienia fortowe.

Wzmocnienie, którego powinniśmy używać, to takie, które daje obrażenia. Najlepszym wzmocnieniem ogólnie dostępnym jest Schowek na amunicję, który daje nam +4 obrona/napad i 40-60 obrażeń na 5 bitew (uwaga, przy przygodach też się zużywa). Kolejny jest Westerner, którego użycie gwarantuje nam +4 napadu i 20-60 obrażeń, również na 5 bitew. Ostatnim liczącym się wzmocnieniem jest Bagnet, 25-75 obrażeń, tym razem na jedno użycie. Są to wzmocnienia, które musimy zawsze mieć odpalone na bitwie, są wręcz wymagane. Miłym dodatkiem do bitwy są: Pierogi z warzywami (+15 dowodzenia, 5 użyć), Ciastka Kukurydziane (+15 wytrzymałość, +15 dowodzenia, 5 użyć) i Amulet (+10 Punktów Życia, +10 Uniku, 1 użycie)

 

To by było na tyle. Postaram się aktualizować ten poradnik jeśli nadejdą kolejne aktualizacje, które wprowadzą bronie nadające się na forty.

 

Veinzord

 


Zapraszamy do gry w The West

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *