previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Z serii początkującego gracza cz. 1

Coś o wyborze klas postaci…

Przyszedł czas, że trzeba wybrać klasę postaci. 15 poziom to nie przelewki i już trzeba się zdecydować jaką drogę rozwoju naszej postaci obrać. Z jednej strony mamy 2 klasy pojedynkowe, a z drugiej 2 klasy do zadań i budowania. Każda z nich posiada swój unikalny bonus fortowy.

Ale którą wybrać?

Dla kogoś, kto lubi się pojedynkować, robić zadania, budować lub walczyć w bitwach fortowych, wybór powinien być prosty. Ale czy na pewno? Spójrzmy na punkty umiejętności i cech, jakie mogą uzyskać dane klasy ze swoich zadań klasowych.

Poszukiwacz: 20pkt um. lub 15pkt um. i 1 cecha

Robotnik: 10pkt um. i 2 cechy

Zawadiaka: 10pkt um. i 2 cechy lub 5pkt um. i 3 cechy

Żołnierz: 10pkt um. i 1 cecha.

Przekonujemy się, że jeśli chodzi o umiejętności, to dla każdego gracza najlepszy byłby poszukiwacz przygód. Lecz co z bonusami?

W tym momencie trzeba pomyśleć znów nad tym, w jakim kierunku chcemy rozwijać postać. Jeśli chcemy grać budowniczym, to klasa robotnika jest najlepszym wyjściem i tu nie ma żadnych złudzeń. 5% do rozbudowy, 10% motywacja, 5% doświadczenie w budowaniu. Tu nie ma co dyskutować.

Co ze zbieraczami i zadaniowcami? Tutaj chyba też nie ma złudzeń, że dla takich osób najlepszą postacią jest poszukiwacz przygód. Szansa na produkt i przedmiot o 10% wyższa – no super! Nic tylko siedzieć i pracować.

Kolejnym aspektem są forty. Kiedyś wybór był łatwy i przyjemny i był to żółnierz – fortowiec na 6 z plusem. Jego punkty życia były najbardziej pożądanym towarem. Lecz potem wpadły bonusy dla innych klas postaci i otrzymaliśmy pewną konkurencje. Budowniczy – niestety dalej ma swoje wady. Ale zawadiaka z szansą na obrażenia krytyczne? Zmora żołnierzy z dużą ilością punktów życia. Jeden celny strzał i  z 14tyś. pkt życia zostaje 12tyś. Auć! No i poszukiwacz. Ten pan daje radę wyciągnąć 8tyś. pkt życia, a do tego dzięki swoim unikom jest w stanie blokować sektory dłużej niż niejeden “napakowany” żołnierz. Wybór jest trudny, ale to co wybierzemy powinno zależeć od tego, co chcemy podczas bitew robić.

No i w końcu pojedynki. Tutaj walka powinna toczyć się między dwiema klasami: żołnierzami i zawadiakami, ale ja wpiszę tu poszukiwacza. Co mają rozrabiacy, a czego nie ma poszukiwacz?

-bonus motywacji u zawadiaki – tak na prawdę to jej zawsze brakuje, więc używamy papierosów (lub innych produktów). Bonus ten w dzisiejszych czasach jest zniwelowany.

-bonus zawadiaki “15minut” – świetna sprawa, atakujemy najbliższych nie ruszając się z miejsca. Jeśli przeciwnicy znajdują się dalej, to już trzeba się do nich pofatygować. Bonus ten bardzo skraca nam pojedynki, dzięki czemu w ciągu dnia nie tracimy tyle czasu.

-więcej kasy z pojedynku dla zawadiaki – bądźmy szczerzy, na wyższych poziomach trudno wyżyć z tego fachu.

-bonus punktów życia żołnierza – fajna sprawa, ale można przeżyć i bez tego. W dzisiejszych pojedynkach życie nie odgrywa aż tak ważnej roli.

-bonus do taktyki – jeśli ktoś lubi czekać, aż wróg przyjdzie po niego zamiast samemu napadać na innych, to jest to przydatne.

-poziom potrzebny do używania broni zmniejszony o 3 – mało przydatne.

 

Starzy gracze pamiętają spór między tymi klasami. Wiele pretensji na forum, że zawadiaka jest pokrzywdzony, propozycje by zwiększyć u niego zaskoczenie – tak jak u żołnierza taktykę. Teraz jest już inaczej, ale wybór należy do Was. Poszukiwacz ma więcej umiejętności, milsze bonusy w pracach (bo przecież każdy rewolwerowiec też musi pracować), a przy używaniu produktów lub bryłek niweluje jedyne swoje wady w pojedynkach, dlatego on również jest ciekawym wyborem.

______

by Jimmy Kane


Zapraszamy do gry w The West

4 komentarzy do “Z serii początkującego gracza cz. 1

 1. Dla nowicjuszy przed wyborem klasy ważne jest aby pomyśleli co będzie w przyszłości.

  Tak jak w artykule jest napisane żołnierz ma bonus pkt zycia ktory przydaje się na fortach.
  Niestety jeśli chodzi o bonus dla broni to tak jak jest napisane z wraz ze wzrostem levelu jest to coraz mniej przydatne. Taktyka to to taki bonus który jest ale nikt by nie płakał gdyby go nie było.

  Zawadiaka to w tej chwili najbardziej faworyzowana przez twórców gry klasa postaci. Ma najwięcej bonusów postaci ( nie wiedząc czemu ) i do tego praktycznie wszystkie te bonusy są przydatne na każdym levelu może poza już wymienionym w artykule większym zarobkiem.

  Poszukiwacz na fortach bonus się przydaje natomiast w czasach gdy targ jest zawalony produktami i częściami ekwipunku do tego gdy jest sporo setów to tak naprawdę nie ma jakiejś przewagi w grze z tytułu lepszego dropu.

  I na koniec bob . Może i na początku gry bonus się przydaje ale z czasem nie widać różnicy czy buduje coś budowniczy czy inna klasa postaci zrobiona pod budowanie.
  Na fortach bonus boba nie przynosi już żadnych korzyści .

  Dlatego tez klasa zawadiaki cieszy sie największą popularnością
  Na drugim miejscu wśród najchętniej wybieranych klas postaci jest żołnierz i poszukiwacz

  Natomiast budowniczy to wymarła klasa postaci co widać nawet bo aktualnie odbywającym się konkursie fortowym. Do czasu aż o bobach nie przypomną sobie twórcy gry to nie polecałbym tego wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *